LAZINESS IS THE NEW HARD WORK

vivat život

Event info

Exhibition
Opening
Srdečně zveme na vernisáž výstavy Vivat Život/Tereza Dvořáková ‘Laziness is the New Hard Work’, která proběhne v pátek 10. 12. 2021 od 19:00 v City Surfer Office. Výstava je součástí série Temporary Studios 2021. Umělkyně využívají prostor galerie jako ateliér, kde absolvují pětitýdenní rezidenci a připravují svojí site specific výstavu.
We cordially invite you to the opening of the exhibition ‘Laziness is the New Hard Work’ by Vivat Život on Friday, December 10th from 7pm at City Surfer Office. The exhibition is part of the ‘Temporary Studios 2021’ series. The artists are using the gallery space as a studio where they are taking a five-week residency and preparing their site-specific exhibition.

Laziness is the New Hard Work

vivat život / Tereza Dvořáková

10.12.2021 – 8.1.2022

Situace v galerii CSO – Laziness is the New Hard Work – představuje objekty vytvořené a nasbírané během práce na projektu @vivat_život ve vztahu s dalším časosběrným projektem @kontext_studioo. Obě tyto platformy vytváří Tereza Dvořáková, autorka, která se zajímá o význam slov, symboliku a veřejný x online prostor.

Pod názvem vivat život lze sledovat širší rozpětí ve vztahu vnímání textilních materiálů. Tereza vytváří textilní objekty i produkty, paralelně sbírá materiál, který upcykluje nebo o něj pečuje, dokud nepřijde přimá zkušenost s materiálem, která by přinesla i významový obsah. Instagramový profil kontext studioo pracuje se sběrem zásahů ve veřejném prostoru i online prostředí a upozorňuje na možnosti ironických významů slov a vět. Tereza tak vytváří otisk pohybu ve městě a pozorování svého okolí, zejména architektury, přičemž zaznamenávané zásahy jsou komerční i nekomerční.

Kombinací přístupů vivat život a kontext studioo vznikly vrstvy příběhů, jemných detailů a prostor pro nevztahy a nepochopení, které může opět vnést něco nového.

Experiment.
Výzva.

Pozorovat detaily, objevovat je a vytvářet si vlastní linii ve výběru nabídnutých fragmentů. Autorčiny texty ukazují její vztahy k věcem a také mimoděk odhalují záměry, s jakými je vytvářela. Nejsou ale konečné – vedou k diskuzi a porovnávání rozdílů našich způsobů vnímání.

Koláž I’m not gonna work anymore zpřítomňuje čas strávený prokrastinací. Množství vjemů a množství vnitřních asociací, scrollování jako research, práce při nepráci, overthinking, vrstvení, aplikace, výšivky, proces práce jako způsob udržení paměti, práce se vzpomínkami jako s fyzickými materiály a zjitřelost.

Křehkost komunikace.
Komunikatibilita.